Categories: Filmski program

Анимирани филм Дечег културног центра учествује на 45. ревији филмског стваралаштва деце и омладине Србије у Музеју Југословенске кинотеке у Косовској 11.


 


ПРОГРАМ 45. РЕВИЈЕ ФИЛМСКОГ СТВАРАЛАШТВА ДЕЦЕ И ОМЛАДИНЕ СРБИЈЕ


 Среда, 22. јун у 20.00


 

ОТВАРАЊЕ 45. РЕВИЈЕ И ПРОЈЕКЦИЈА ФИЛМОВА ДЕЦЕ ДО 15 ГОДИНА  I

 

РЕВИЈУ ОТВАРА ГОСПОДИН МАРКО БАСТАЋ, ПРЕДСЕДНИК ОПШТИНЕ СТАРИ ГРАД

 

  1. 26 хероја и учитељица ( 3 минута ) – група аутора, Врање

 

  1. Парк је мој ( 4 ) – Вук Ћорић, Београд

 

  1. Радозналост је убила глисту ( 1 ) – Марко Панић, Омољица

 

  1. Сакупљачи боја, времена и звука ( 8 ) – група аутора, Лозовик

 

  1. Радознало врапче ( 3 ) – Јаков Попов, Нови Сад

 

  1. На Дрини ћушрија ( 9 ) – Милош Рацић, Равни

 

7.Моје  омиљено дрво ( 2 ) – група аутора, Врање

 

Среда, 22. јун у 20.45

 

ПРОЈЕКЦИЈА ФИЛМОВА МЛАДИХ ОД 15 – 19 ГОДИНА  I

 

  1. LO3VE ( 5 минута ) – Ана Марија Вуковић, Београд

 

  1. Под окриљем ноћи ( 7 ) – Јудит Берец, Сента

 

  1. У круг ( 3 ) – група аутора, Врање

 

  1. Трема ( 8 ) – Милена Арсић, Крагујевац

 

  1. Без јаза ( 7 ) – Јован Сибиновић, Београд

 

  1. Путник ( 12 ) – Лука Ивановић, Панчево

 

Четвртак, 23. јун у 18.00

 

ПОСЕБАН ПРОГРАМ  I

 

ФИЛМОВИ МИЛОША РАЦИЋА, МЕНТОРА ( РАВНИ )

 

  1. Аушфиц Ц 8 – 13 ( 9 )

 

  1. Црвена крила ( 6 )

 

  1. Имењаци ( 6 )

 

  1. Лажни цар Шћепан мали ( 4 )

 

  1. Љубав у каменом добу ( 6 )

 

  1. Матине 1939. (3 )

 

  1. Поручник Тасић ( 5 )

 

  1. Збор у Орашцу ( 6 )

 

Четвртак, 23. јун у 19.00

 

ПРОЈЕКЦИЈА ФИЛМОВА ДЕЦЕ ДО 15 ГОДИНА  II

 

  1. Краставчићи ( 2 минута ) – група аутора, Врање

 

  1. Сукоб сенки ( 2 ) – Александар Павловић, Београд

 

  1. Долазимо у миру ( 1 ) – група аутора, Омољица

 

  1. Извор живота ( 3 ) – група аутора, Ниш

 

  1. Било једном у Албанији ( 5 ) – Милош Рацић, Равни

 

  1. Центар за породични смештај деце Милошевац ( 11 ) – група аутора, Лозовик

 

7.Анимација, комуникација ( 3 ) – група аутора, Београд

 

  1. Чији сам ја комадић ( 3 ) – Сара Попов, Нови Сад

 

  1. Пут зеленог змаја ( 4 ) – Леа Поповић, Београд

 

  1. Разнобојне игре ( 7 ) – група аутора, Београд

 

Четвртак, 23. јун у 20.00

 

ПРОЈЕКЦИЈА ФИЛМОВА МЛАДИХ ОД 15 – 19 ГОДИНА  II

 

  1. Чарли Чаплин ( 10 минута ) – Лука Ивановић, Панчево

 

  1. Плава птица ( 6 ) – група аутора, Врање

 

  1. Акорди ( 3 ) – Лука Златанов, Београд

 

  1. Нови дан ( 3 ) – Гергељ Киш, Будисава

 

  1. Прича о писмима ( 14 ) – Милана Миљковић, Панчево

 

  1. Здравље на два точка ( 10 ) – Шара Берет, Сента

 

Петак, 24. јун у 18.15

 

ПРОЈЕКЦИЈА ФИЛМОВА ДЕЦЕ ДО 15 ГОДИНА  III

 

  1. Мамац ( 3 ) – Леа Попвић, Београд

 

  1. Милошевац колевка хранитељства ( 6 ) – група аутора, Лозовик

 

  1. Окрени покрени ( 5 ) – група аутора, Београд

 

  1. Мој брат Рале ( 4 ) – Јаков Попов, Нови Сад

 

  1. Два јарца ( 1 ) – Ева Велковић, Врање

 

  1. Крај игрице ( 1 ) – Емилија Станојевић, Омољица

 

  1. Пепељуга и маћеха ( 4 ) – група аутора, Лозовик

 

  1. Црвља политика ( 4 ) – Тодор Ракић, Београд

 

  1. Немој пити док возиш ( 2 ) – група аутора, Омољица

 

  1. Керуша ( 5 ) – група аутора, Лозовик

 

Петак, 24. јун у 19.00

 

ПРОЈЕКЦИЈА ФИЛМОВА МЛАДИХ ОД 15 – 19 ГОДИНА  III

 

  1. Перспектива ( 3 минута ) – Гергељ Киш, Будисава

 

  1. Пушка offcial ( 8 ) – Кермеци Норберт, Сента

 

  1. Реитератис ( 8 ) – Алекса Борковић, Панчево

 

  1. Наше ће сијене … ( 5 ) – група аутора, Ниш

 

  1. Живели Бољаи ( 5 ) – група аутора, Сента

 

  1. Шамлица ( 2 ) – Алекса Борковић, Панчево

 

  1. Маска ( 5) – Кермеци Норберт, Сента

 

  1. Селфи пријатељица ( 4 ) – Милица Јовановић, Београд

 

Петак, 24. јун у 20.00

 

ПОСЕБАН ПРОГРАМ  II

 

ПРЕДСТАВЉАМО: КУЛТУРНИ ЦЕНТАРА БАРАКА, БЕОГРАД ( 50 минута )

 

Петак, 24. јун у 21.00

 

ПОСЕБАН ПРОГРАМ III

 

ФИЛМОВИ СТРАХИЊЕ САВИЋА, ЧЛАНА ЖИРИЈА

 

  1. Призивање духова ( 10 ), 2012.

 

  1. Помрачење ( 8 ), 2008.

 

  1. Девојке у ноћи ( 10 ), 2013.

 

  1. Репортажа ( 5 ), 2012.

 

  1. Извини ( 5 ), 2009.

 

  1. Урбана потера на селу ( 5 ), 2011.

 

  1. Јана ( 15 ), 2013.

 

  1. Једна ноћ ( 15 ) 2016.

 

Субота, 25. јун у 16.45

 

РЕТРОСПЕКТИВА I ( награђени филмови деце до 15 година са 44. ревије 2015. )

 

  1. Ми можемо све ( 3 ) – група аутора, Врање

 

  1. Мачак и будилник ( 5 ) – група аутора, Лозовик

 

  1. Пета врата ( 10 ) – Оршоља Њилаш, Кањижа

 

  1. Ово није реклама за сок … ( 1 ) – група аутора, Београд

 

  1. Животиње би хтеле ( 3 ) – група аутора, Врање

 

  1. Ко сам ја ( 3 ) – група аутора, Зрењанин

 

  1. Кад је био мрак ( 1 ) – Михајло и Ђорђе Ећим, Ниш

 

  1. Крадљивац ( 8 ) – Душан Цвијетић, Панчево

 

Субота, 25. јун у 17.30

 

РЕТРОСПЕКТИВА II  ( награђени филмови младих од 15 до 19 година са 44. ревије 2015. )

 

  1. Најважније је држати се заједно ( 11 ) – Кинга Орос и Ласло Сакаљ, Сента

 

  1. Скини ми звезде сновима својим ( 7 ) – Јудит Берец, Сента

 

  1. 10 година филмске радионице ( 5 ) – Кинга Орос, Сента

 

  1. Мисија ( 20 ) – Норберт Кермеци, Сента

 

  1. Пад ( 10 ) – Алекса Борковић, Панчево

 

  1. Сви смо ми Херакле ( 3 ) – Марија Мирковић и Маја Матејић, Лозовик

 

  1. Кишобран ( 11 ) – Никола Стојановић, Београд

 

  1. Мелијес ( 10 ) – Лука Ивановић, Панчево

 

 

 

 

 

 

 

 

Субота, 25. јун у 19.00

 

ПОСЕБАН ПРОГРАМ IV

 

ФИЛМОВИ МАРИЈЕ МИЛАНОВИЋ ЛАЗАРЕВСКИ, МЕНТОРА ( БЕОГРАД )

 

  1. Сенка и њен човек ( 5 )

 

  1. Наивна прича ( 7 )

 

  1. Како је настао љиљан ( 6 )

 

  1. Космонаут луталица ( 6 )

 

  1. Помешана сећања ( 6 )

 

  1. Месечева шума ( 6 )

 

Субота, 25. јун у 20.00

 

ПОСЕБАН ПРОГРАМ V

 

ФИЛМОВИ НАДЕ САВИЋ, ЧЛАНА ЖИРИЈА

 

  1. Све више ствари које долазе ( 20 ) – режија: Јелена Гавриловић

 

  1. Журка је вечерас ( 15 ) – режија: Катарина Мутић

 

  1. Сутра ( 20 ) – режија: Маја Тодоровић

 

 

Недеља 26. јун у 10.00

 

ДОДЕЛА НАГРАДА, ПРОЈЕКЦИЈА НАГРАЂЕНИХ ФИЛМОВА ДЕЦЕ И МЛАДИХ И ЗАТВАРАЊЕ РЕВИЈЕ

 

 

 

Недеља 26. јун у 12.30

 

ПРОЈЕКЦИЈА НАГРАЂЕНИХ ФИЛМОВА ДЕЦЕ И МЛАДИХ

 

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked by *.

Контакт

Адреса
Таковска 8
11000 Београд
Србија


Телефони
+381 (0)11 32 42 011
+381 (0)11 32 42 012
+381 (0)11 32 34 941


Билетарница
+381 (0)11 32 42 013
Факс
+381 (0)11 32 42 314


Емаил
info@dkcb.rs

Top