Joy of Europe - Fine Arts Competition WinnersXV Međunarodni dečji likovni konkurs RADOST EVROPE 2013 – Zvanično saopštenje

Obaveštavamo Vas da je stručni žiri u sastavu:

  • mr Branka Kuzmanović, vanredni profesor, Fakultet primenjenih umetnosti, Univerzitet umetnosti u Beogradu
  • mr Vesna Knežević, docent, Fakultet likovnih umetnosti, Univerzitet umetnosti u Beogradu i
  • dr Sanja Filipović, docent, Fakultet likovnih umetnosti, Univerzitet umetnosti u Beogradu

pregledao sve pristigle radove na XV Međunarodni likovni konkurs Radost Evrope 2013 i dodelio nagrade i diplome u četiri starosne kategorije.

Dobitnici zlatnih medalja “Radost Evrope” u pojedinačnoj konkurenciji pozvani su da budu gosti Beograda i Međunarodnog susreta dece Evrope “Radost Evrope” u periodu od 2. do 5. oktobra 2013. godine o trošku organizatora, a nagrade će im biti svečano uručene na otvaranju izložbe, koja će se održati 2. oktobra u 18 časova. Troškovi puta do i od Beograda padaju na teret nagrađenih.

Hvala Vam što ste poslali svoje radove!

Čestitamo svim dobitnicima i želimo Vam još mnogo kreativnih godina!

Pozivamo pobednike da se jave gospođi Lidiji Seničar i da prijave evrentualne ispravke i dopune, ukoliko ih ima!

XV Međunarodni likovni konkurs “Radost Evrope 2013” – zvanični rezultati

KATEGORIJA 5 i 6 GODINA

I NAGRADA ZA KOLEKCIJU

Dečji vrtić “CICIBAN”
Vaspitač / Teacher: Irena Delač
Velika Gorica
HRVATSKA

II NAGRADA ZA KOLEKCIJU

“LA FRAGUA” Taller Escuelta de ninos Pinotres Belgrano, Buenos Saires, ARGENTINA

Predškolska ustanova “Vračar”
Vrtić “Kasper”
Vaspitač / Teacher: Melita Ćućuz
Beograd, SRBIJA

III NAGRADA ZA KOLEKCIJU

“Studio Mano” Dečji likovni studio
Studio Mano, Kid’s Art Studio
Likovni pedagozi: Dejana Nešović i Mia Stojanović
Novi Sad, SRBIJA

Predškolska ustanova “Dragoljub Udicki”
Vaspitač / Teacher: Dobrila Simulov
Kikinda, SRBIJA

I NAGRADA

Darja Anđelović
Predškolska ustanova “Poletarac”
Vaspitač / Teacher: Dragana Vukašinović
Odžaci, SRBIJA

II NAGRADA

Nemanja Marić
Predškolska ustanova “Poletarac”
Vaspitač / Teacher: Dragana Vukašinović
Odžaci, SRBIJA

Bora Akyazi Oôc
MEV Koleji Ozel Okullari
(M.E.V College Private GÜZELBAHÇE MIDDLE SCHOOL)
Likovni pedagog / Art teacher: Yasemin Mutlu
Guzelbahce-Izmir, TURKEY

III NAGRADA

Viktor Kamenov Veselinov
United children’s complex
Fine Arts School
Likovni pedagog / Art teacher: Nora Ivanova
Targovishte, BULGARIA

Elena Mihanović
Likovni Atelje, Dečji kulturni centar Beograd
Likovni pedagog / Art teacher: Goran Simić, Katarina Bulajić Pavlović
Beograd, SRBIJA

Maja Trifunović
Likovna radionica “Dlan”
Likovni pedagog / Art teacher: Zoran Stanarević
Obrenovac, SRBIJA

POHVALE

You Gi Lau
“Simply art” creative painting studio
Likovni pedagog / Art teacher: Henry Lau Hoo Cheong and Iris Lee Chui Fan
N.T. Hong Kong, CHINA

M. Ahsan
“Ananda” Visual Art School
Likovni pedagog / Art teacher: Mrs. Yanty Hardi Saputra
Bandung, INDONESIA

Anđela Ruman
Predškolska ustanova “Poletarac”
Vaspitač / Teacher: Dragana Vukašinović
Odžaci, SRBIJA

Milica Zec
Predškolska ustanova “Poletarac”
Vaspitač / Teacher: Dragana Vukašinović
Odžaci, SRBIJA

Milorad Milin
Predškolska ustanova “Poletarac”
Vaspitač: Dragana Vukašinović
Odžaci, SRBIJA

Viktoriya Trifonova
United children’s complex
Fine Arts School
Art teacher: Momchilov
Targovishte, BULGARIA

Anna Pankova
Children’s art School no.6, Likovni pedagog / Art teacher: Elena Matsak
(MEI CCE CAS no 6)
Lipetsk, RUSSIA

Mervin Ismail Ashak
United children’s complex
Fine Arts School
Likovni pedagog / Art teacher: Nora Ivanova
Targovishte, BULGARIA

Zara Pavlović
Likovni Atelje, Dečji kulturni centar Beograd
Likovni pedagog / Art teacher: Goran Simić, Katarina Bulajić Pavlović
Beograd, SRBIJA

Ana Badino
“LA FRAGUA” Taller Escuelta de ninos Pintores
Belgrano, Buenos Aires, ARGENTINA

Bora Akgazi Ooc
MEV Koleji Ozel Okullari
(M.E.V College Private GÜZELBAHÇE MIDDLE SCHOOL)
Likovni pedagog / Art teacher: Y. Mutlu
GÜZELBAHÇE-Izmir, Turkey

Ege Arziman Ooc
MEV Koleji Ozel Okullari
(M.E.V College Private GÜZELBAHÇE MIDDLE SCHOOL)
Likovni pedagog / Art teacher: Y. Mutlu
GÜZELBAHÇE-Izmir, Turkey

POHVALE ZA KOLEKCIJU

“Ananda” Visual Art School
Likovni pedagog / Art teacher: Mrs. Yanty Hardi Saputra
Bandung, INDONESIA

Predškolska ustanova “Poletarac”
Vaspitač / Teacher: Dragana Vukašinović, Milica Rogačavić, Tanja Miletić
Odžaci, SRBIJA

Arts School “Arteya”, Likovni pedagog / Art teacher: Nelly Cholokovam Targovishte, BULGARIA

KATEGORIJA 7 DO 10 GODINA

I NAGRADA ZA KOLEKCIJU

Osnovna škola “Petefi Šandor”
Učitelj / teacher: Eszter Szalai
Hajdukovo, SRBIJA

II NAGRADA ZA KOLEKCIJU

Atelje Morariu
Likovni pedagog / Art teacher: Dominika i Daniela Morariu
Vršac, SRBIJA

UK Novobeogradska kulturna mreža
Likovni pedagog / Art teacher: Marina Kušić
Novi Beograd, SRBIJA

III NAGARADA ZA KOLEKCIJU

Likovna radionica EGO
Likovni pedagog / Art teacher: Višnja Devrnja
Novi Beograd, SRBIJA

Osnovna škola “Đura Jakšić”
Učitelj / Teacher: Danijela Dragin
Kikinda, SRBIJA

MEV Koleji Ozel Okullari
(M.E.V College Private GÜZELBAHÇE MIDDLE SCHOOL)
Likovni pedagog / Art teacher: Yasemin Mutlu
GÜZELBAHÇE-Izmir, Turkey

I NAGRADA

Zeyner Tiner
MEV Koleji Ozel Okullari
(M.E.V College Private GÜZELBAHÇE MIDDLE SCHOOL)
Likovni pedagog / Art teacher: Seyran Akyaz
GÜZELBAHÇE-Izmir, TURKEY

II NAGRADA

Duru Karaoglu
HISAR OKULLARI
Likovni pedagog / Art teacher: Selin Goksel
Istanbul, TURKEY

III NAGRADA

Velina Hristova, United children’s complex, Fine Arst School, Likovni pedagog / Art teacher: Nora Ivanova

Bora Erdogan, MEV Koleji Ozel Okullari
(M.E.V College Private GÜZELBAHÇE MIDDLE SCHOOL)
Likovni pedagog / Art teacher: Yasemin Mutlu
GÜZELBAHÇE-Izmir, TURKEY

Angeliciya Theopihila
SD KRISTEN IPEKA Sunter
Jakarta, INDONESIA

POHVALE

Ching Pik Ng
“Simply art” creative painting studio
Likovni pedagog / Art teacher: Henry Lau Hoo Cheong and Iris Lee Chui Fan
N.T. Hong Kong, CHINA

Voicu Stefan
Art High School GHEORGHE TATTARESCU
Likovni pedagog / Art teacher: Mazilu Ortansa
Focsani Vrancea, ROMANIA

Chun Man Yau
Brush Castle de Studio
N.T. Hong Kong SAR, CHINA

Kristo Georgi Tonkov
United children’s complex
Likovni pedagog / Art teacher: Momchilov
Fine Arts School
Targovishte, BULGARIA

Ivan Kalin Kirilov
United children’s complex
Fine Arts School
Likovni pedagog / Art teacher: Momchilov
Targovishte, BULGARIA

Jovana Bojanić
Osnovna škola “Mladost”
Učitelj / Teacher: Kristina Mihajlović
Vršac, SRBIJA

Lozar Nejc
Osnovna škola “Loka Črnomelj”
Likovni pedagog / Art teacher: Uroš Strugar
Črnomelj, SLOVENIJA

Yicheng Xiao
3i Art Center, Hairun International
Beijing. CHINA

Aditi Narendra Mishra
Jay Art Group
Bahavngar, Gujarat INDIA

Strahinja Ristić
Beograd, SRBIJA

Ashka Harish Trivedi
Jay Art Group
Bahavngar, Gujarat INDIA

Duru Elif Arslan
MEV Koleji Ozel Okullari
(M.E.V College Private GÜZELBAHÇE MIDDLE SCHOOL)
Likovni pedagog / Art teacher: Seyran Akyaz
GÜZELBAHÇE-Izmir, TURKEY

Preslava Rusanova
School BACHO KIRO
Likovni pedagog / Art teacher: Svetlana Stoianova
Letnica, BULGARIA

POHVALE ZA KOLEKCIJU

“Atelje kod Kaće”
Likovni pedagog / Art teacher: Danijela Anđelković, Miodrag Vargić
Beograd, SRBIJA

“Ananda” Visual Art School
Likovni pedagog / Art teacher: Mrs. Yanty Hardi Saputra
Bandung, INDONESIA

“Tulika for childart”
Bahavngar, Gujarat INDIA

Adazi Children Art and Music School
Adazi, LATVIA

KATEGORIJA 11 DO 14 GODINA

I NAGRADA ZA KOLEKCIJU

Osnovna škola “Sveti Sava”
Likovni pedagog / Art teacher: Živoslav Jovanović
Velika Plana, SRBIJA

II NAGRADA ZA KOLEKCIJU

Osnovna škola “Jefimija”
Likovni pedagog / Art teacher: Zoran Stanarević
Obrenovac, SRBIJA

III NAGRADA ZA KOLEKCIJU

Osnovna škola Antona Šibelja – Stjenka Komen
Likovni pedagog / Art teacher: Tanja Samec
Komen, SLOVENIJA

Osnovna škola “Posavski partizani”
Likovni pedagog / Art teacher: Vesna Vuleta
Obrenovac, SRBIJA

Osnovna škola “Karađorđe”, Likovni pedagog / Art Teacher: Snežana Grozdanović, Velika Plana, SRBIJA

I NAGRADA

Galya Valerova
School “Bacho Kiro”
Likovni pedagog / Art teacher: Svetlana Stoianova
Letnica, BULGARIA

II NAGRADA

Jana Marinković
Osnovna škola “Sveti Sava”
Likovni pedagog / Art teacher: Živoslav Jovanović
Velika Plana, SRBIJA

Andreja Ristić
Likovna radionica “Dlan”
Likovni pedagog / Art teacher: Zoran Stanarević
Obrenovac, SRBIJA

III NAGRADA

Neven Bojković
Osnovna škola “Karađorđe”
Likovni pedagog / Art teacher: Snežana Grozdanovic
Velika Plana, SRBIJA

Alina Vinogradova
Children’s art School no.6, Likovni pedagog / Art teacher: Marina Polukhina
(MEI CCE CAS no 6)
Lipetsk, RUSSIA

Karolina Jakubaszek
Mlodziežowy Dom Kultury
Likovni pedagog / Art teacher: Zbigniew Kolaczek
Žyrardw, POLAND

POHVALE

Juta Osaulenko
Adazi Children Art and Music School
Adazi, LATVIA

Teodora Trbulin
UK Novobeogradska kulturna mreža
Likovni pedagog / Art teacher: Marina Kušić
Novi Beograd, SRBIJA

Sofija Nikolić
Osnovna škola “10 oktobar”
Likovni pedagog / Art teacher: Andreja Petrarković
Subotica, SRBIJA

Efe Adabas, M.E.V College Private GÜZELBAHÇE MIDDLE SCHOOL
Likovni pedagog / Art teacher: Seyran Akyaz
GÜZELBAHÇE-Izmir, TURKEY

Anja Despotović
Osnovna škola “Posavski partizani”
Likovni pedagog / Art teacher: Vesna Vuleta
Obrenovac, SRBIJA

Vadim Pichugin
Children’s art School no.6, Likovni pedagog / Art teacher: Elena Matsak
(MEI CCE CAS no 6)
Lipetsk, RUSSIA

Stefan Donić
Osnovna škola “Karađorđe”
Likovni pedagog / Art teacher: Snežana Grozdanovic
Velika Plana, SRBIJA

Lazar Rudež
Osnovna škola “Karađorđe”
Likovni pedagog / Art teacher: Snežana Grozdanovic
Velika Plana, SRBIJA

Bogdan Maksimović
J.U. Osnovna škola “Ratko Žarić”
Likovni pedagog / Art teacher: Slavica Živković
Nikšić, CRNA GORA

Tim Skukan
Osnovna škola “Loka Črnomelj”
Likovni pedagog / Art teacher: Uroš Strugar
Črnomelj, SLOVENIJA

Ipek Goktan
HISAR OKULLARI
Likovni pedagog / Art teacher: Selin Goksel
Istanbul, TURKEY

Mojca Bahor
Osnovna škola “Loka Črnomelj”
Likovni pedagog / Art teacher: Uroš Strugar
Črnomelj, SLOVENIJA

Marijana Milkanović
Osnovna škola “Jovan Dučić”
Likovni pedagog / Art teacher: Jelena Radmilović
Čajniče REPUBLIKA SRPSKA

Jelena Jonović
Osnovna škola “Pavle Ilić Veljko”
Likovni pedagog / Art teacher: Silvija Jovanović
Prahovo, SRBIJA

Filip Vukanović
J.U. Osnovna škola “Maksim Gorki”
Likovni pedagog / Art teacher: Sanja Raonić
Podgorica, CRNA GORA

Teodora Pešić
Osnovna škola “Posavski partizani”
Likovni pedagog / Art teacher: Vesna Vuleta
Obrenovac, SRBIJA

Sofija Janković
Osnovna škola “Posavski partizani”
Likovni pedagog / Art teacher: Vesna Vuleta
Obrenovac, SRBIJA

Anja Despotović
Osnovna škola “Posavski partizani”
Likovni pedagog / Art teacher: Vesna Vuleta
Obrenovac, SRBIJA

Milana Colarić
“Artino” Likovni atelje
Likovni pedagog / Art teacher: Svetlana Vešić Ralević
Beograd, SRBIJA

Nikola Trboljevac
“Artino” Likovni atelje
Likovni pedagog / Art teacher: Svetlana Vešić Ralević
Beograd, SRBIJA

Andrija Kovač
Osnovna škola “Aleksa Šantić”
Likovni pedagog / Art teacher: Tanja Šušković
Vajska, SRBIJA

Marijana Mujkić
Osnovna škola “Aleksa Šantić”
Likovni pedagog / Art teacher: Tanja Šušković
Vajska, SRBIJA

Nikola Ćirić
Osnovna škola “8 septembar”
Pirot SRBIJA

Stanciu Andreea
Art High School GHEORGHE TATTARESCU
Likovni pedagog / Art teacher: Mazilu Ortansa
Focsani Vrancea, ROMANIA
POHVALE ZA KOLEKCIJU

Osnovna škola “Rastko Nemanjić – Sveti Sava”
Likovni pedagog / Art teacher: Gordana Matić
Nova Pazova, SRBIJA

Osnovna škola “Stevan Mokranjac”
Likovni pedagog / Art teacher: Silvija Jovanović
Kobišnica, SRBIJA

KATEGORIJA 15 DO 18 GODINA

I NAGRADA

Martin Sevdancki
School BACHO KIRO
Likovni pedagog / Art teacher: Svetlana Stoianova
Letnica, BULGARIA

II NAGRADA

Berta Laukinaityte
PANEVEZYS ART SCHOOL
Likovni pedagog / Art teacher: Danguole Gailiunaite
Panevezys, LITHUANIA

Nataša Mihailović
“Artino” Likovni atelje
Likovni pedagog / Art teacher: Svetlana Vešić Ralević
Beograd, SRBIJA

III NAGRADA

Anastasija Đukić
Likovni Atelje, Dečji kulturni centar Beograd
Likovni pedagog / Art teacher: Goran Simić, Katarina Bulajić Pavlović
Beograd, SRBIJA

Ana Gudžulić
Dečji centar primenjenih umetnosti PRIMART
Likovni pedagog / Art teacher: Marina Anđelković
Beograd, SRBIJA

Yuk Tin Chan
Brush Castle de Studio
N.T. Hong Kong SAR, CHINA

POHVALE

Tsagari Mantha
2ad Vocatonal school of Filadelfia
Athens GREECE

Alevtina Prokopovich
ART SCHOOL
Likovni pedagog / Art teacher: Aleksandr Boyarchuk
Grodno, BELARUS

Anastasiya Skvarnuk
ART SCHOOL
Likovni pedagog / Art teacher: Aleksandr Boyarchuk
Grodno, BELARUS
POHVALE ZA KOLEKCIJU

Atatturk high school of fine arts and sports
Eskişehir Tepebaşı
TURKEY

School of creativity
Likovni pedagog / Art teacher: Stephanie Yip
N.T. Hong Kong , CHINA

Lidija Seničar, istoričar umetnosti
koordinator Međunarodnog likovnog konkursa „Radost Evrope 2013“
Dečji kulturni centar Beograd
Takovska 8
tel: 3242011
mob: 060 16 73 345
e-mail: lidija.senicar@dkcb.rs

Preuzimanje

XV Međunarodni dečji likovni konkurs RADOST EVROPE 2013 – Nagrađeni autori (.doc)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked by *.

Контакт

Адреса
Таковска 8
11000 Београд
Србија


Телефони
+381 (0)11 32 42 011
+381 (0)11 32 42 012
+381 (0)11 32 34 941


Билетарница
+381 (0)11 32 42 013
Факс
+381 (0)11 32 42 314


Емаил
info@dkcb.rs

Top