Хористи Дечјег културног центра Београд гостовали су у Сегедину, где су одржали свечани концерт за српску заједницу у овом мађарском граду. Концерт је уприличен у Српској православној цркви, у Храму Преноса моштију Светог оца Николаја у Сегедину, а публика је имала прилику да ужива у пажљиво одабраном програму духовних и традиционалних композиција које су млади уметници извели са великом посвећеношћу и уметничком зрелошћу.
Наступ Хориста ДКЦБ, под руководством мр Невене Ивановић, био је снажан подстицај очувању српског језика, културе и духовности међу нашим сународницима у Мађарској, али и прилика за јачање пријатељских и културних веза између две земље.

Домаћин концерта и организатор гостовања, свештеник Далибор Миленковић, захвалио је деци и њиховим руководиоцима на дивном музичком доживљају и поручио: „Музика спаја људе на посебан начин и повезује срца без много речи. Без обзира одакле долазимо или којим језиком говоримо, музика је језик који сви разумеју и који нас чини ближима. Музика нам доноси емоције, успомене и тренутке које сви можемо да осетимо. Хвала вам што кроз музику ширите радост, пријатељство и љубав.“
Аплаузима и искреним емоцијама публика је наградила младе хористе, који су још једном показали да музика представља универзални језик који повезује људе, чува традицију и гради мостове међу народима.
