ДЕЧЈИ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР БЕОГРАД НА МАНИФЕСТАЦИЈИ „БЕОГРАДСКИ ДАНИ ПОРОДИЦЕ“

 

Дечји културни центар Београд и ове године учествује на престижној градској манифестацији „Београдски дани породице“, доносећи публици музичко-сценски програм на најлепшим градским локацијама – Калемегдану, Кнез Михаиловој улици и Тргу републике.

Свечано отварање манифестације, поред великог спортског догађаја – Београдског маратона, употпуњено је музичко-сценским програмом на великој бини на Тргу републике, где су публику одушевили Хористи Дечјег културног центра Београд својим раскошним вокалним извођењем, доносећи снажну емоцију и уметнички израз достојан највећих сцена. На репертоару су се нашле познате композиције за децу али и популарни хитови, добро познати свим генерацијама, попут Љубав и мода, Чамац на Тиси, Девојко мала… Одмах потом, сцену је обасјала енергија младих играча Балетског студија „Леонеса“, који су кроз пажљиво осмишљене кореографије приказали лепоту покрета и снагу уметничке игре.

Програм је настављен на Калемегдану, у амбијенту Музичког павиљона, где је одржан јединствени концерт за бебе – нежна музичка прича и сусрет првих музичких доживљаја и звукова харфе и гитаре, у извођењу ученика музичких школа „Петар Коњовић“ из Београда и „Вук Караџић“ из Лознице. Овај доживљај употпуњен је ведрим и разиграним програмом на травнатој површини, где је одржана трка беба у пузању „1,2, 3 – Пузи сад!“, која је изазвала одушевљење и осмехе свих присутних. Овом приликом захваљујемо се Саветовалишту Бебирон на уступљеним ауторским правима за пузијаду – трку беба у пузању.

Посебну радост донело је и спортско разгибавање за бебе и родитеље, које је водила инструкторка фитнеса, доприносећи активној и подстицајној атмосфери овог породичног догађаја. Програм је водио Пеђолино, чији је препознатљиви шарм додатно обогатио овај лепи сусрет у духу игре и радости. Сви учесници су добили медаље и поклоне, док су најуспешнији освојили и ципелице за проходавање као лепу успомену на овај посебан дан. Овом приликом захваљујемо се друштвено одговорним компанијама Pollino и Триглав осигурање на поклонима за децу учеснике.

У наставку дана, у Музичком павиљону на Калемегдану наступили су ученици Основне школе „Арчибалд Рајс“, окупљени у „Арчи бенд“, који су публици приредили концерт богатог и разноврсног репертоара – од традиционалне етно музике до савремених рок хитова, показујући таленат, енергију и љубав према музици.

У недељу, 19. априла, очекујемо вас на концертима популарне и рок музике ученика Музичке школе „Невена Поповић“ из Гроцке. Од 16 часова наступиће бенд „Детектори музике“ а од 17 часова „Чудна шума“.

 

63 item(s) « of 5 »

Фото: Никола Тодоровић

 

 

Posted in Обавештења, Фотогалерија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *