Ревија победника и додела диплома ДЕМУС 2022

10 . мај у 10 часова у Дворани ,,Донка Шпичек” Дечјег културног центра Београд

ПРОГРАМ 

Учествују победници градског такмичења који су освојили прво место и специјалне награде 

ОШ «КРАЉ АЛЕКСАНДАР ПРВИ», Нови Београд

одељење: III/4

ОГРЕЈАЛА МЕСЕЧИНА, народна песма

Диригент: Миа Мајсторовић

I WANNA BE LIKE YOU, Ричард и Роберт Шерман

Проф.разредне наставе: Наташа Ћирић Живковић

Професор: Ана Марија Танасијевић

Пратња: Ана Лазић и Иван Недељковић

ЖАНР: СТАРИ МАЈСТОРИ, КЛАСИЧНА И САВРЕМЕНА СОЛО ПЕСМА

,,ЗЛАТНА СИРЕНА“ 

II категорија (III и IV разред) 

  1. Лазар Добросављевић, 4. разред

ОШ „Посавски партизани“ Обреновац

„Se nel ben“ Алесандро Страдела

Пратња и професор: Маја Обрадовић

  1. Софија Бјелић, 4.разред

ОШ „1300 каплара“ Звездара

„Greensleeves“

Пратња: Теодора Бјелић, виолина

Бобан Бјелић, хармоника

Професор: Злата Јеремић

III категорија (V иVI разред) 

  1. Александар Вилендечић, 5.разред

ОШ „Васа Чарапић“ Бели поток

„Ој Србијо“ Војтек Шистек

Професор и пратња: Миљана Драшковић

Мали вокални састави – дует 

  1. Тара Вујисић и Дуња Бајовић, 6.раз

ОШ „Скадарлија“ Стари град

„Спокојно спавај“ Кабалевски

Професор и пратња: Јелена Јојић 

IV категорија (VII и VIII разред)

Мали вокални састави – дует

  1. Даница Тасић и Милица Алексић, 7.раз

ОШ „Павле Савић“ Звездара

„На ливади“ Милоје Милојевић

Пофесор и пратња: Наташа Вељковић

ЖАНР: СТАРОГРАДСКА ПЕСМА

,,ЗЛАТНА СИРЕНА“

II категорија (III и IV разред)

  1. Дуња Станчић, 4.разред

ОШ „Надежда Петровић“ Нови Београд

„Кроз поноћ нему“

Професор и пратња: Урош Симић

III категорија (V иVI разред)

Зоја Васић, 5.разред

ОШ „Борислав Пекић“ Нови Београд

„Ти једина“

Професор и пратња: Милица Миротић 

IV категорија (VII и VIII разред)

  1. Маша Михајловић, 7.разред

ОШ „Вељко Дугошевић“ Звездара

„Ноћас нису сјале“

Професор и пратња: Љиљана Степић

ЖАНР: ИЗВОРНА НАРОДНА ПЕСМА

,,ЗЛАТНА СИРЕНА“

 

I категорија (I и II  разред)

А.домаћа

 

  1. Уна Радовић, 1.разред

ОШ „Михајло Пупин“ Земун

„Поранила девојчица голубове да храни“

Професор: Вања Хршак

 

II категорија (III и IV разред)

А.домаћа

 

  1. Калина Савић, 3.разред

ОШ „Бранко Радичевић“ Нови Београд

„Шетнала се Кузум Стана“

Професор: Оливера Остојин

Б.страна

  1. Андреј Смољановић, 4.разред

ОШ „Марија Бурсаћ“ Звездара

„Бамбусов лист“ јапанска песма

Професор: Весна Стојановић

Мали вокални састави – дует

Б.страна

  1. Калина Савић и Теа Марковић, 3.разред

ОШ „Бранко Радичевић“ Нови Београд

„Врбице, врбо зелена“

Професор: Оливера Остојин

Мали вокални састави – терцет

Б.страна 

  1. Вера Мишчевић, Исидора Ђукић и Јана Јосиповић, 6.разред

ОШ „Бранко Радичевић“ Нови Београд

„Во наше село малово“

Професор: Оливера Остојин

III категорија (V иVI разред)

А.домаћа

  1. Тања Радић, 5.разред

ОШ „Кнез Сима Марковић“ Барајево

„Под гором се шетало девојче“

Професор: Светлана Мајсторовић

Б.страна

  1. Тара Вујисић, 6.разред

ОШ „Скадарлија“ Стари град

„Све птичице запјевале“

Професор: Јелена Јојић

ОШ „Краљ Александар Први“ Нови Београд

„Све тичице запјевале“

Професор: Ана Марија Танасијевић 

Мали вокални састави – дует

А.домаћ

2. Ана Сладојевић, 5.разред

  1. Ања Ивковић и Ела Петровић, 6. разред

ОШ „Драгојло Дудић“ Звездара

„Маријо, дели бела кумријо“

Професор: Душан Јовановић

  1. Андреа Јеротић и Софија Стјепановић, 6.р

ОШ „Краљ Александар Први“ Нови Београд

„Бела рада“

Професор: Ана Марија Танасијевић

Б.страна

  1. Јелена Вељић и Јана Крнета, 6.раз

ОШ „Јован Стерија Поповић“ Нови Београд

„Девојче,девојче“ песма из Македоније

Професор: Татјана Богдановић

Мали вокални састави – терцет

А.домаћа

  1. Иван Здјелар, Марина Јовановић и Богдан Белић, 6.разред

ОШ „Скадарлија“ Стари град

„Брате Иво“

Професор: Јелена Јојић

IV категорија (VII и VIII разред)

А.домаћа

  1. Николина Брдаревић, 7.разред

ОШ „Гаврило Принцип“ Земун

„Врбо врбичице“

Професор: Гордана Лолић Аргиропулос

  1. Марина Горановић, 7.разред

ОШ „Владислав Рибникар“ Врачар

Професор: Ивона Мензалин Илић

  1. Софија Бабић, 8.разред

ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, Вождовац

„Засп’о Јанко“

Професор: Миљана Драшковић

Б.страна

  1. Софија Шемсовић, 8.разред

ОШ „Вељко Дугошевић“ Звездара

„Тргнала е малка мома“

Професор: Љиљана Степић

Мали вокални састави – дует

А.домаћа

  1. Милица Митић и Мина Алексић, 8.разред

ОШ „Јосиф Панчић“ Чукарица

„Засп’о Јанко“

Професор: Петра Стојковић

ЖАНР: ДЕЧЈА ЗАБАВНА ПЕСМА

I категорија (I и II  разред)

  1. Нина Станковић,.разред

ОШ „Дринка Павловић“ Стари град

„Кад снови крила добију“ Маја Лековић

Професор и пратња: Дијана Хорватић

 

Координатор и музички уредник:

Мирјана Миличић-Прокић

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook
YouTube
Instagram