РЕЗУЛТАТИ СТРИП КАИШ КОНКУРСА 2023.

 

FESTIVAL DEVETE UMETNOSTI / FESTIVAL OF THE NINTH ART

decembar 2023  – februar 2024.

December 2023 –  February 2024

Dečji kulturni centar Beograd / Children’s Cultural Centre Belgrade

www.dckb.rs

 

MEĐUNARODNI KONKURS – STRIP KAIŠ 2023.

COMIC STRIP 2023. – INTERNATIONAL COMPETITION

 

Ovogodišnji, sedmi po redu međunarodni konkurs STRIP KAIŠ okupio je pojedince, škole, dečje likovne ateljee, dečje kulturne centre i slične dečje ustanove i asocijacije iz celog sveta. Pravo učešća su imala deca od 5 do 18 godina. Ove godine stiglo je oko 1000 radova iz raznih krajeva Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore, iz Belorusije, Bugarske, Egipta, Rusije, Portugala i Namibije.

Članovi stručnog žirija bili su: Nikola Kostadinović, strip autor i grafički dizajner; Mileta Mića Miloradović, karikaturista i pedagog, Marko Šerer, ilustrator, strip autor i grafički dizajner

 

Međunarodni konkurs Strip kaiš podržalo je Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije.

Zahvljujući podršci Ministarstva spoljnih poslova informacija o konkursu je distribuirana širom sveta.

 


 

This year’s seventh international COMIC STRIP competition gathers individuals, schools, children’s art schools, children’s cultural centres and similar institutions and associations for children from all over the world. Children from 5 to 18 years of age had the right to participate. This year we received around 1000 works from various parts of Serbia, Bosnia and Herzegovina, Croatia, Montenegro, Belarus, Bulgaria, Egypt, Russia, Portugal and Namibia.

The expert jury consisted of the following members: Nikola Kostadinović, comic strip author and graphic designer, Mileta Mića Miloradović, caricature artist and teacher, and Marko Šerer, illustrator, comic strip artist and graphic designer.

 

The International Competition Comic Strip was organized with the support of the Ministry of Culture and Information of the Republic of Serbia. With the help of the Ministry of foreign affairs, information about the competition was spread all over the world.

 


 

AWARDED PARTICIPANTS

NAGRAĐENI UČESNICI

 


 

PRVA STAROSNA KATEGORIJA za uzrast 5 i 6 godina

FIRST AGE CATEGORY for children from 5 to 6 years old

 

I NAGRADA / 1st  PRIZE

Valerija Ivanova, 6 godina / years old

Umetnički studio „Zarjanka”, nedeljna škola / Art studio “Zarjanka”, sunday school

Mončegorsk, Rusija / Monchegorsk, Russia

Likovni pedagog / Art teacher: Natalija Musaeva

 

II NAGRADA / 2nd PRIZE

Stefan Mehandžić, 6 godina / years old

Privatna predškolska ustanova „Kindergarden”/ Private preschool institution „Kindergarden”

Beograd, Srbija / Belgade, Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Merima Jovanović

 

Neda Marinković, 6 godina / years old

Obrazovno-kreativni centar RESTART / Educational creative center RESTART

Velika Plana, Srbija / Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Snežana Grozdanović

 

III NAGRADA / 3rd PRIZE

Maša Kulundžić, 6 godina / years old

Privatna predškolska ustanova „Kindergarden”/ Private preschool institution „Kindergarden”

Beograd, Srbija / Belgade, Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Merima Jovanović

 

Lena Jevremović, 6 godina / years old

Obrazovno-kreativni centar „Restart” / Educational creative center „Restart”

Velika Plana, Srbija / Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Snežana Grozdanović

 

Nora Petrović, 6 godina / years old

Privatna predškolska ustanova „Kindergarden”/ Private preschool institution „Kindergarden”

Beograd, Srbija / Belgade, Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Merima Jovanović

 

INDIVIDUALNE POHVALE / INDIVIDUAL HONORABLE MENTIONS

Vasilisa Šaranova, 6 godina / years old

Umetnički studio „Zarjanka”, nedeljna škola / Art studio “Zarjanka”, sunday school

Mončegorsk, Rusija / Monchegorsk, Russia

Likovni pedagog / Art teacher: Natalija Musaeva

 

Mihajlo Nikolić, 5 godina / years old

„Čarobni svet crtanja”

Pančevo, Srbija / Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Nikola Dragaš

 

Relja Kljajević, 6 godina / years old

Privatna predškolska ustanova „Kindergarden”/ Private preschool institution „Kindergarden”

Beograd, Srbija / Belgade, Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Merima Jovanović

 

Milica Denković, 5 godina / years old

Obrazovno-kreativni centar „Restart” / Educational creative center „Restart”

Velika Plana, Srbija / Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Snežana Grozdanović

 

Nina Todorović, 6 godina / years old

Privatna predškolska ustanova „Kindergarden”/ Private preschool institution „Kindergarden”

Beograd, Srbija / Belgade, Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Merima Jovanović

 

Jovana Tripković, 6 godina / years old

Privatna predškolska ustanova „Kindergarden”/ Private preschool institution „Kindergarden”

Beograd, Srbija / Belgade, Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Merima Jovanović

 


 

DRUGA STAROSNA KATEGORIJA za uzrast od 7 do 10 godina

SECOND AGE CATEGORY for children from 7 to 10 years old

 

I NAGRADA / 1st  PRIZE

Ignjat Ljubisavljević, 10 godina / years old

Udruženje ljubitelja stripa i pisane reči „Nikola Mitrović Kokan”

Association of fans of comics and the written word “Nikola Mitrović Kokan”

Leskovac, Srbija / Serbia

Likovni pedagog /Art teacher: Marko Serafimović

 

II NAGRADA / 2nd PRIZE

Mila Volvik, 10 godina / years old

Studio „Kompas”

Budva, Crna Gora / Montenegro

Likovni pedagog / Art teacher: Natalia Kolbenko

 

Hanyu Zhang, 8 godina / years old

Dečja škola umetnosti Sidakova S. / Children’s school of art Sidakova S.

Habez, Kačarajevsko-Čerkezija, Rusija / Khabez, Karachay-Cherkessia, Russia

Likovni pedagog / Art teacher: Adyshesova Asiyat Aleksandrovna

 

III NAGRADA / 3rd PRIZE

Danil Zalizko, 9 godina / years old

Umetnički studio „Zarjanka”, nedeljna škola / Art studio “Zarjanka”, sunday school

Mončegorsk, Rusija / Monchegorsk, Russia

Likovni pedagog / Art teacher: Natalija Musaeva

 

Shannea Konjušak, 9 godina / years old

Osnovna škola Ladimirevci / Primary school Ladimirevci

Valpovo, Hrvatska / Croatia

Likovni pedagog / Art teacher: Ljiljana Marinjak

 

Kosta Rački, 10 godina / years old

Radionica stripa i karikature DKCB / Comics and caricature workshop CCCB

Beograd, Srbija / Belgade, Serbia

Likovni pedagozi / Art teachers: Uroš Maksimović, Filip Karan

 

INDIVIDULANE POHVALE / INDIVIDUAL HONORABLE MENTIONS

Jekaterina Arhangeljska, 8 godina / years old

Umetnički studio „Crtač” / Art studio “Crtač”

Rostovski kraj, Azovski rejon,selo Kulešovka, Rusija

Rostov region, Azov region, Kuleshovka village, Russia

Likovni pedagog / Art teacher: Valerija Voronkova

 

Vedran Stanojević, 10 godina / years old

Udruženje ljubitelja stripa i pisane reči „Nikola Mitrović Kokan”

Association of fans of comics and the written word “Nikola Mitrović Kokan”

Leskovac, Srbija / Serbia

Likovni pedagog /Art teacher: Marko Serafimović

 

Hana Bastašić, 9 godina / years old

JU Osnovna škola „Jovan Cvijić“/ Primary school “Jovan Cvijić“

Banja Luka, Bosna i Hercegovina / Bosnia and Herzegovina

Likovni pedagog / Art teacher: Jadranka Šušković

 

Nađa Krasić, 9 godina / years old

Likovna radionica ,,EmArt” / Art workshop “EmArt”

Subotica, Srbija / Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Emilija Grubanov Martinek

 

Mila Ergarac, 7 godina / years old

„Čarobni svet crtanja”

Pančevo, Srbija / Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Nikola Dragaš

 

Anisija Drzdova, 9 godina / years old

Moskva, Rusija / Moscow, Russia

Individualni učesnik / Individual participant

 

Lenka Popov, 8 godina / years old

Radionica stripa i karikature DKCB/ Comics and caricature workshop CCCB

Beograd, Srbija / Belgade, Serbia

Likovni pedagozi / Art teachers: Uroš Maksimović, Filip Karan

 

POHVALA ZA KOLEKCIJU / HONORABLE MENTION FOR  COLLECTION

Umetnički studio „Zarjanka”, nedeljna škola / Art studio “Zarjanka”, sunday school

Mončegorsk, Rusija / Monchegorsk, Russia

Likovni pedagog / Art teacher: Natalija Musaeva

Pohvaljeni / Honorable mentions: Jevgenij Šaranov (10), Tatjana Kuzmina (7),

Alisa Gulaja (9) Zlata Miteneva (7)

 


 

TREĆA STAROSNA KATEGORIJA za uzrast od 11 do 14 godina

THIRD AGE CATEGORY for children from 11 to 14 years old

 

I NAGRADA / 1st  PRIZE

Sara Roharik, 14 godina /  years old

Osnovna škola „Maršal Tito” / Primary school “Maršal Tito”

Padina, Srbija / Serbia

Likovni pedagog/ Art teacher: Elena Tomaš Takač

 

II NAGRADA / 2nd PRIZE

Jana Zdravković, 13 godina / years old

Osnovna škola „Josif Pančić“/ Primary school „Josif Pančić“

Beograd, Srbija / Belgade, Serbia

Likovni pedagog/ Art teacher: Dragana Ristić

 

Merjem Bašić, 11 godina / years old 

Prva osnovna škola Srebrenik/  Primary school Srebrenik

Srebrenik, Bosna i Hercegovina / Bosnia and Herzegovina

Likovni pedagog/ Art teacher: Kimeta Buševac

 

III NAGRADA / 3rd PRIZE

Marian Pap, 13 godina / years old

Osnovna škola „Maršal Tito” / Primary school “Maršal Tito”

Padina, Srbija / Serbia

Likovni pedagog/ Art teacher: Elena Tomaš Takač

 

Višnja Radović, 13 godina / years old

Obrazovno-kreativni centar RESTART / Educational creative center RESTART

Velika Plana, Srbija / Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Snežana Grozdanović

 

Igor Cenić, 11 godina / years old

„Čarobni svet crtanja”

Pančevo, Srbija / Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Nikola Dragaš

 

INDIVIDUALNE POHVALE / INDIVIDUAL HONORABLE MENTION

Jekaterina Nikolaeva, 14 godina /  years old 

Državna srednja škola 93 / State High School 93

Sankt-Petersburg, Rusija / Russia

Likovni pedagog / Art teacher: Anastasija Pilinina

 

Milana Kukulj, 14 godina / years old

„Čarobni svet crtanja”

Pančevo, Srbija / Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Nikola Dragaš

 

Dunja Petrović, 11 godina / years old

Obrazovno-kreativni centar RESTART / Educational creative center RESTART

Velika Plana, Srbija / Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Snežana Grozdanović

 

Andrijana Lakić, 11 godina / years old

Obrazovno-kreativni centar RESTART / Educational creative center RESTART

Velika Plana, Srbija / Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Snežana Grozdanović

 

Strahinja Jančić, 11 godina / years old

Osnovna škola „Josif Pančić“/ Primary school „Josif Pančić“

Beograd, Srbija / Belgade, Serbia

Likovni pedagog/ Art teacher: Dragana Ristić

 

Rayana Stanimirova Josifova, 12 godina / years old 

Nacionalna umetnička škola / National school of arts

Ruse, Bugarska/ Bulgaria

Likovni pedagog / Art teacher: Negoslava Bachvarova

 

Maša Jovičić, 14 godina / years old

Individualni učesnik / Individual participant

Bratunac, Bosna i Hercegovina / Bosnia and Herzegovina

 

Malak Ahmed Mahmoud Ahmed, 11 godina / years old

Individualni učesnik / Individual participant

Giza, Egipat / Egypt

 


 

ČETVRTA STAROSNA KATEGORIJA za uzrast od 15 do 18 godina

FOURTH AGE CATEGORY for children from 15 to 18 years old

 

I NAGRADA / 1st  PRIZE

Višnja Lepšanović, 18 godina / years old

Škola za dizajn / School of design

Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia

Likovni pedagog/ Art teacher: Marija Popović

 

II NAGRADA / 2nd PRIZE

Leonardo Barbi, 16 godina/ years old

Individualni učesnik / Individual participant

Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia

 

Anđela Samardžić, 18 godina / years old

Škola za dizajn / School of design

Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia

Likovni pedagog/ Art teacher: Marija Popović

 

III NAGRADA / 3rd PRIZE

Dunja Avramović, 16 godina / years old

Udruženje ljubitelja stripa i pisane reči „Nikola Mitrović Kokan”

Association of fans of comics and the written word “Nikola Mitrović Kokan”

Leskovac, Srbija / Serbia

Likovni pedagog /Art teacher: Marko Serafimović

 

Mihailo Popović, 18 godina / years old

Škola za dizajn / School of design

Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia

Likovni pedagog/ Art teacher: Marija Popović

 

Teodora Mihajlović, 18 godina / years old

Škola za dizajn / School of design

Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia

Likovni pedagog/ Art teacher: Marija Popović

 

INDIVIDUALNE POHVALE / INDIVIDUAL HONORABLE MENTION

Lana Ubović, 15 godina/ years old

Srednja mješovita škola „Zijah Dizdarević“/ Mihed high school „Zijah Dizdarević“

Fojnica, Bosna i Hercegovina / Bosnia and Herzegovina

Likovni pedagog / Art teacher: Meliha Ibreljić

 

Miljana Milosaveljević, 18 godina/ years old

Škola za dizajn / School of design

Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia

Likovni pedagog/ Art teacher: Marija Popović

 

Ana Raičević, 18 godina/ years old

Škola za dizajn / School of design

Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia

Likovni pedagog/ Art teacher: Marija Popović

Jana Stojanović, 17 godina / years old

Udruženje ljubitelja stripa i pisane reči „Nikola Mitrović Kokan”

Association of fans of comics and the written word “Nikola Mitrović Kokan”

Leskovac, Srbija / Serbia

Likovni pedagog /Art teacher: Marko Serafimović

 

Anđela Petrović, 16 godina / years old

„Čarobni svet crtanja”

Pančevo, Srbija / Serbia

Likovni pedagog / Art teacher: Nikola Dragaš

 

Maja Hočko, 16 godina/ years old

Škola za dizajn / School of design

Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia

Likovni pedagog/ Art teacher: Marija Đurić

 


 

POHVALA ZA NAJBOLJI STRIP ALBUM /

HONORABLE MENTION FOR THE COMIC ALBUM

„Agnet 002 i zlatna mačka“ /“Agent 002 and the golden cat“

Victor Stanislavov, 11 godina / years old

Nacionalna umetnička škola „Prof.Veselin Stojanov”/

Rousse National School of Arts “Prof.Vesselin Stoyanov”

Ruse, Bugarska/ Bulgaria

Likovni pedagog / Art teacher: Danil Stefanov

 


 

POHVALA ZA NAJBOLJI SCENARIO / HONORABLE MENTION FOR THE BEST SCRIPT

„Priča o superheroju Khu” / “The story of superhero Khu”

Elizabeth Johannes, 17 godina / years old

Kombinovana škola Tsintsabis / Combined School Tsintsabis

Tsintabis, Namibija / Namibia

Likovni pedagog / Art teacher: Jedidah Mureti

 

Čestitamo svim učesnicima!

Congratulations to all participants!

 

 

—> преузми документ / download the document

 


 

 

 

LAKI-katalog-strip-2023_str-01-32

 

 

Posted in Конкурси, Обавештења.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *