СТРИП КАИШ 2020. – МЕЂУНАРОДНИ КОНКУРС

 

Драги учесници овогодишњег, четвртог по реду међународног конкурса, најпре желим да вам свима захвалим што сте се одазвали позиву и узели учешће у СТРИП КАИШ авантури. Због ванредних услова, како у нашим приватним животима, тако и у просвети и институцијама културе, изазваних глобалном пандемијом вируса Ковид 19, већ традиционална децембарска манифестација девете уметности, померена је и у мањем обиму пресељена у нову календарску годину.

На адресу Дечјег културног центра Београд стигло је око 870 радова деце и младих (узраста од 5 до 18 година) из земље и иностранства (Црна Гора, Босна и Херцеговина, Финска, Гуџарат – Индија). Стручни жири (Милета Милорадовић, карикатуриста и ликовни педагог; Владимир Весовић, стрип аутор и ликовни педагог; Филип Станковић, стрип аутор и Урош Максимовић, графички дизајнер и илустартор) је примат у оцењјивању давао оним радовима који су испунили задату форму стрип – каиша се једне стране, као и радовима који су композиционо успешно усагласили ликовне и литерарне елементе, са друге стране. Јасно вам је да је стрип – каиш најједноставнија, али и врло захтевна форма приче у сликама, јер је потребно у неколико кадрова испричати језгровиту и занимљиву замисао која је композиционо и ликовно добро укомпонована. Пажњу жирија привукли су они стрипови који су попут филма имали добру режију.

Идеја одржавања изложбе селектованих радова је првенствено повод за ликовни сусрет, преглед тренутно добрих остварења и откривање нових тајни девете уметности, кроз разговор и практичан рад. Како сада нисмо у могућности да направимо изложбу и сусрет у реалном простору и времену, преселили смо се на друштвене мреже и припремили виртуелну изложбу и занимљив програм за радознале љубитеље девете уметности.
Поред изложбе селектованих радова, све радионице ће бити снимљене и презентоване на YоуТубе каналу Дечјег културног центра Београд.

Сви сте добродошли!

Лидија Сеничар, уредник ликовних програма

 

КАТАЛОГ (DOWNLOAD PDF)

 

katalog-strip-kais-2020-optimizovano

 

ПРОГРАМ:

 

• 6. фебруар – Виртуелна изложба „СТРИП КАИШ 2020“
постављена на YоуТубе каналу Дечјег културног центра Београд

• 6. фебруар од 10 до 12 часова у Дечјем културном центру Београд
„Све тајне карикатуре за радознале“ држи Милета Милорадовић, карикатуриста и ликовни педагог (теоријско – практична радионица је прилагођена деци и младима)

• 9. фебруар од 11 до 12 часова у Дечјем културном центру Београд
„У земљи сањалији“ разговор са Зораном Стефановићем, писцем и историчарем поп културе о стваралаштву и животу Ђорђа Лобачева, једним од оснивача европског стрипа

• 11. фебруар од 11 до 12 часова у Дечјем културном центру Београд
„О уметности стрипа – од идеје до реализације“ практично-теоријска радионица, држи Владимир Весовић, стрип аутор и ликовни педагог

Списак награђених учесника

ПРВА СТАРОСНА КАТЕГОРИЈА за узраст 5 и 6 година

 

I НАГРАДА
Ђурђа Мањенчић, 6 година
Предшколска установа „Дечји дани“ вртић „Мрвица“ Београд, Србија
Ментор: Маријана Глишић

II НАГРАДА
Јустина Матевски, 6 година
Приватна предшколска установа “Киндергарден” Београд, Србија
Ментор: Мерима Јовановић

Феђа Станојевић, 6 година
Ликовни атеље Дечјег културног центра Београд, Србија
Ментор: Катарина Булајић Павловић

III НАГРАДА
Добрица Дејановић, 6 година
Предшколска установа “Коста Вујић” Земун, Србија
Ментор: Јована Ножинић

Наталиа Касалица, 6 година
Предшколска установа „Дечји дани“ вртић „Мрвица“ Београд, Србија
Ментор: Маријана Глишић

Бојана Калезић, 6 година
Основна школа „Радојка Лакић“ Београд, Србија
Ментор: Весна Вучићевић

 

ИНДИВИДУАЛНЕ ПОХВАЛЕ

Pranshu Yagnikbhai Andhariya, 6 година
„Tulika for child art“ Bavnagar“ Бавнагар, Гуџарат, Индија
Ментор: Dharmendrasinh Mahendrasinh Chauhan

Ангелина Бешлић, 5 година
Предшколска установа “Коста Вујић” Земун, Србија
Ментор: Јована Ножинић

 

ПОХВАЛА ЗА КОЛЕКЦИЈУ

Предшколска установа „Драгољуб Удицки“ Кикинда, Србија
Похваљени: Ања Иличић, Марко Марков, Невена Мирков, Елиза Степанов, Наташа Косаренко, Милана Шибул, Милијана Томић, Александар Жарковић
Ментор: Весна Ромаков

 

ДРУГА СТАРОСНА КАТЕГОРИЈА за узраст од 7 до 10 година

 

I НАГРАДА
Симона Матовић, 9 година
Ликовни атеље Дечјег културног центра Београд, Србија
Ментор: Катарина Булајић Павловић

II НАГРАДА
Душан Бегић, 9 година
Дечији ликовни атеље, Нови Сад, Србија
Ментор: Драган Јајић

Ива Илић, 9 година
Агенција за уметничко образовање „Срле иллустратионс“ Крагујевац, Србија
Ментор: Срђан Стаменковић – Срле

III НАГРАДА
Хана Јовановић, 7 година
Приватна предшколска установа “Киндергарден” Београд, Србија
Ментор: Мерима Јовановић

Ђорђе Глишић, 8 година
Основна школа „Франце Прешерн“ Београд, Србија
Ментор: Виолета Учур

Ирина Балог, 9 година
„Чаробни свет цртања“ Панчево, Србија
Ментор: Никола Драгаш

 

ИНДИВИДУЛАНЕ ПОХВАЛЕ

Јацопо Мараззи, 7 година
Основна школа „Вук Караџић“ Београд, Србија
Ментор: Бојана Лукић

Петра Вујсић, 8 година
Подгорица, Црна Гора
Индивидуални учесник

Лана Драмићанин, 9 година
Основна школа „Франце Прешерн“ Београд, Србија
Ментор: Виолета Учур

Јована Јосиповић, 9 година
Ликовни атеље Дечјег културног центра Београд, Србија
Ментор: Катарина Булајић Павловић

Мина Станојевић, 9 година
Ликовни атеље Дечјег културног центра Београд, Србија
Ментор: Катарина Булајић Павловић

Дуња Драгаш, 9 година
„Чаробни свет цртања“ Панчево, Србија
Ликовни педагог: Никола Драгаш

Сава Стоиљковић, 9 година
Приватна предшколска установа “Киндергарден” Београд, Србија
Ментор: Мерима Јовановић

Криситна Тончев, 7 година
Основна школа „Франце Прешерн“ Београд, Србија
Ментор: Маја Динић

 

ПОХВАЛА ЗА КОЛЕКЦИЈУ

Агенција за уметничко образовање „Срле иллустратионс“ Крагујевац, Србија
Ментор: Срђан Стаменковић – Срле
Похваљени: Анђела Зиројевић, 10 година; Анђела Цветковић, 9 година; Ива Илић, 9 година; Ивана Војиновић, 9 година; Милица Босиљчић, 10 година; Немања Живковић, 10 година

 

ТРЕЋА СТАРОСНА КАТЕГОРИЈА за узраст од 11 до 14 година

 

I НАГРАДА
Михајло Радојковић, 12 година
Агенција за уметничко образовање „Srle illustrations“ Крагујевац, Србија
Ментор: Срђан Стаменковић – Срле

II НАГРАДА
Дуња Аврамовић, 13 година
Лесковачка школа стрипа “Никола Митровић Кокан” Лесковац, Србија
Ментор: Милош Цветковић

Миљана Младеновић, 12 година
Основна школа „Бранко Радичевић“ Неготин, Србија
Ментор: Љубиша Благојевић

III НАГРАДА
Димитрије Дмитровић, 12 година
Основна школа „Попински борци“ Врњачка Бања, Србија
Ментор: Марина Гочанин

Леонардо Барби, 13 година
Основна школа „Милош Црњански“ Београд, Србија
Ментор: Сања Ђокић

Теодора Милошевић, 11 година
Основна школа „Франце Прешерн“ Београд, Србија
Ментор: Тања Ђокић

 

ИНДИВИДУАЛНЕ ПОХВАЛЕ

Емина Сулејмановић, 14 година
Huhtasuon yhtenäiskoulu, Jyväskylä, Финска
Ментор: Дубравка Суботић

Теодора Јеремић, 14 година
Основна школа „Франце Прешерн“ Београд, Србија
Ментор: Тања Ђокић

Ирина Милићевић, 11 година
Основна школа „Франце Прешерн“ Београд, Србија
Ментор: Тања Ђокић

Емилија Белић, 12 година
„Чаробни свет цртања“ Панчево, Србија
Ментор: Никола Драгаш

Сара Дренча, 14 година
Ликовни атеље Дечјег културног центра Београд, Србија
Ментор: Катарина Булајић Павловић

Никола Голубовић, 11 година
Београд, Србија
Индивидуални учесник

Вук Меховић, 11 година
Београд, Србија
Индивидуални учесник

Андрија Милојевић, 12 година
Београд, Србија
Индивидуални учесник

 

СПЕЦИЈАЛНА НАГРАДА ЗА КОЛЕКЦИЈУ

Агенција за уметничко образовање „Srle illustrations“ Крагујевац, Србија
Награђени: Ђорђе Симовић, 14 година; Ена Васковић, 14 година; Иван Максимовић, 11 година; Јања Бојовић, 13 година; Јован Малиш, 12 година; Јован Симовић, 11 година, Јулијана Бојовић, 13 година; Катарина Петровић, 14 година; Матеја Мартиновић, 13 година; Невена Ружић, 13 година; Петар Ковачевић, 13 година; Сара Мирковић, 12 година; Видак Цветковић, 14 година
Ментор: Срђан Стаменковић – Срле

 

ПОХВАЛЕ ЗА ТАБЛУ

Ања Буторац, 14 година
Основна школа „Франце Прешерн“ Београд, Србија
Ментор: Тања Ђокић

Каролина Бркић,
Основна школа „Иван Горан Ковачиц“
Београд, Србија

 

ЧЕТВРТА СТАРОСНА КАТЕГОРИЈА за узраст од 15 до 18 година

 

I НАГРАДА
Огњен Стојановић, 15 година
Индивидулани учесник
Београд, Србија

II НАГРАДА
Милица Кончар, 18 година
„Техноарт Београд” школа за машинство и уметничке занате, Београд, Србија
Ментор: Срђан Плавшић

Тамара Станковић, 18 година
„Техноарт Београд” школа за машинство и уметничке занате, Београд, Србија
Ментор: Срђан Плавшић

III НАГРАДА
Марта Грујичић, 17 година
Агенција за уметничко образовање „Срле иллустратионс“ Крагујевац, Србија
Ментор: Срђан Стаменковић – Срле

Мирјана Мартиновић, 15 година
Школа за дизајн „Богдан Шупут“ Нови Сад, Србија
Ментор: Бранко Ђукић

Урош Даниловић, 18 година
Агенција за уметничко образовање „Срле иллустратионс“ Крагујевац, Србија
Ментор: Срђан Стаменковић – Срле

 

ИНДИВИДУАЛНЕ ПОХВАЛЕ

Александра Петровић, 16 година
Школа за дизајн „Богдан Шупут“ Нови Сад, Србија
Ментор: Бранко Ђукић

Љубица Новаков, 17 година
„Техноарт Београд” школа за машинство и уметничке занате, Београд, Србија
Ментор: Бојан Дебенак

Лејла Абдула, 17 година
„Техноарт Београд” школа за машинство и уметничке занате, Београд, Србија
Ментор: Бојан Дебенак

Марко Ђорић, 17 година
„Техноарт Београд” школа за машинство и уметничке занате, Београд, Србија
Ментор: Бојан Дебенак

 

ТАБЛА ПОХВАЛА:

Милана Милић, 15 година
Школа за дизајн „Богдан Шупут“ Нови Сад, Србија
Ментор: Бранко Ђукић

 

СПИСАК УЧЕСНИКА СЕЛЕКТОВАНИХ РАДОВА ЗА ИЗЛОЖБУ:

 

Предшколска установа „Baby palace Andjela“, Београд, Србија
Излажу: Кристина Краковић, 5 година, Вања Стојић, 5 година; Василије Мирковић, 5 година, Сара Васић, 5 година, Вања Шерифов, 5 година, Михајло Шаранчић, 5 година Софија Грујичић, 5 година
Ментори: Ана Марковић, Јована Дражић

Тијана Ловић, 6 година,
ОШ „Радојка Лакић“, Београд, Србија
Ментор: Весна Вучићевић

Феђа Станојевић, 6 година
Ликовни атеље Дечјег културног центра Београд, Србија
Ментор: Катарина Булајић Павловић

Приватна предшколска установа “Киндергарден”, Београд, Србија
Излажу: Ника Петковић, 6 година, Јустина Матевски, 6 година, Нина Ковачевић, 6 година, Софија Појић, 6 година, Лара Радојчић, 6 година
Ментор: Мерима Јовановић

Сара Беговић, 5 година
ПУ „Стоногица“, Сремска Митровица, Србија
Ментор: Наташа Арсенијевић

Предшколска установа „Дечји дани“ вртић „Мрвица“ Београд, Србија
Излажу: Дуња Јованчевћ, 6 година, Петра Камбери, 6 година, Дуња Јованчевић, 6 година
Ментор: Маријана Глишић

Николина Малешевић, 6 година
Предшколска установа “Коста Вујић” Земун, Србија
Ментор: Јована Ножинић

Ленка Матић, 9 година
Ликовни атеље Дечјег културног центра Београд, Србија
Ментор: Катарина Булајић Павловић

Катарина Игњатовић, 10 година
Атеље КАБУПА, Србија
Ментор: Катарина Булајић Павловић

Основна школа „Јанко Веселиновић“
Излажу (8 година): Калина Мутавџић, Лена Шутић, Калина Лабудовић,
Ментори: Марија Бастић, Невенка Јовичин

Лазар Стојковић, 7 година
Основна школа „Франце Прешерн“, Београд, Србија
Ментор: Маја Динић

Симона Димић и Хелена Лауковић, 10 година
Основна школа „Радојка Лакић“ Београд, Србија
Ментор: Јелена Лукић

Калина Палалић, 9 година
„Чаробни свет цртања“ Панчево, Србија
Ментор: Никола Драгаш

Лена Кадија, 7 година
Основна школа „Ђуро Стругар“ Београд, Србија
Ментор: Снежана Радивојша

Основна школа „Љупче Шпанац“ Бела Паланка, Србија
Излажу (10 година): Драгана Ђорђевић, Јован Цветановић, Даница Петковић
Ментор: Данијела Крстић

Основна школа „Коста Вујић“, Земун, Србија
Излажу: (9 година) Андрија Малешев, Еван Зидар, Лука Момчиловић
Ментор: Тијана Станковић

Андрић Клара, 8 година
Основна школа „Ђуро Стругар“ Београд, Србија
Ментор: Снежана Радивојша

Дуња Шаровић, 10 година
Основна школа „Соња Маринковић“ Суботица, Србија
Ментор: Светлана Тиквицки

„Чаробни свет цртања“ Панчево, Србија
Излажу: Лена Врањковић, 7 година; Андрија Богићевић, 10 година и Лука Модошанов, 10 година
Ментор: Никола Драгаш

Приватна предшколска установа “Киндергарден” Београд, Србија
Излажу: Хана Ковачевић, 7 година; Петра Ћирковић, 7 година и Страхиња Појић, 8 година
Ментор: Мерима Јовановић

Александра Бајић, 14 година
Стрип радионица „Епика“ Кикинда, Србија
Ментор: Владимир Гајски

Коста Митић, 12 година
Индивидуални учесник

Лејла Хоџић, 12 година
ЈУ ОШ „Мејдан” Тузла, Босна и Херцеговина
Ментор: Зоран Ћук

Теодор Јаношевић, 12 година
Основна школа „Коста Вујић“ Земун, Србија
Ментор: Дејан Јовић

Основна школа „Десанка Максимовић“ Београд, Србија
Излажу: Дуња Лукић, 14 година; Елена Дмитриески, 14 година; Јована Момчиловић, 13 година, Теодора Ђорђевић, 14 година
Ментор: Александра Ђорђевић

Основна школа „Ђуро Стругар“ Београд, Србија
Излажу: Анастазија Стојадиновић, 11 година; Лена Допуђа, 10 година;
Ментор: Михајло Цветковић

Дечији ликовни атеље, Нови Сад, Србија
Излажу (12 година): Вања Чабаркапа, Лазар Ђурић
Ментор: Драган Јајић

Основна школа „Свети Сава“ Београд, Србија
Излажу: (14 година) Нина Мандић, Кристина Дивац
Ментор: Ивана Смиљковић Чевизовић

Михајло Радојковић, 12 година
Агенција за уметничко образовање „Srle illustrations“ Крагујевац, Србија
Ментор: Срђан Стаменковић – Срле

Алекса Вукашиновић, 11 година
Атеље КАБУПА, Београд, Србија
Ментор: Катарина Булајић Павловић

Никола Симић, 11 година
Атеље КАБУПА, Београд, Србија
Ментор: Катарина Булајић Павловић

Основна школа „Франце Прешерн“, Београд, Србија
Излажу (11 година): Ивона Милосављевић, Душан Стојановић, Анђела Јевремовић,
Ментор: Тања Ђокић

Леонардо Барби, 13 година
Основна школа „Милош Црњански“ Београд, Србија
Ментор: Сања Ђокић

Сузана Страценски, 17 година
Школа за дизајн „Богдан Шупут“ Нови Сад, Србија
Ментор: Бранко Ђукић

Мила Матић, 17 година
Школа за дизајн, Београд, Србија
Ментор: Снежана Ивановић

Лука Ђорђевић, 17 година
Чаробни свет цртања“ Панчево, Србија
Ментор: Никола Драгаш

„Техноарт Београд” школа за машинство и уметничке занате, Београд, Србија
Излажу: Анђела Огњановић, 18 година; Дајана Бугарски, 18 година; Илијана Јаковљевић, 18 година; Тамара Станковић, 18 година; Татјана Карамарковић, 18 година; Теодора Пешић, 18 година; Дуња Златановић, 18 година; Лена Ивановић, 16 година; Маја Минић, 16 година; Никола Илић, 17 година; Пума Таубнер,17 година; Томо Репановић
Ментори: Срђан Плавшић, Лука Стефановић, Бојан Дебенак

„Шеста београдска гимназија“ Београд, Србија
Ментор: Биљана Бодирога
Излажу: Агни Бадер, 15 година; Ивана Беновић, 15 година; Ивона Марчета, 15 година; Ирис Живковић,15 година;; Марија Биберџић, 17 година

Агенција за уметничко образовање „Srle illustrations“ Крагујевац, Србија
Ментор: Срђан Стаменковић – Срле
Излажу: Михаило Божовић, 17 година; Војин Ранковић, 16 година

One Response to “СТРИП КАИШ 2020 – резултати конкурса, каталог и виртуелна изложба”
Read them below or add one

  1. Marija says:

    Deifinitivno ništa bez mentora ili časova u vašoj ustanovi. Pozdrav!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked by *.

Top